“لابتوب HP Victus 15-fa2025ia بمعالج Core i5-13420H – كرت شاشة RTX 2050 4GB – رام 8 جيجا – SSD 512 جيجا – شاشة FHD 144Hz – فضي ميكا” has been added to your cart. View cart
“HP Victus 15-fa1033NE Gaming Laptop – Core i7-13700H – RTX 3050 6GB – 16GB RAM – 1TB SSD – 144Hz Full HD – Silver” has been added to your cart. View cart
Laptop Lenovo Legion 5 – Processor: Amd Ryzen 5-5600H , Ram: 8GB , Storage: 512GB SSD, Graphics Card: 4GB Nvidia GeForce RTX 3050 Ti , Display:15.6-Inch IPS 120Hz
38,600 EGP
Out of stock
قم بإضافة المنتجات التي تريدها إلى السلة و أتمم عملة الشراء
سيتم التواصل معك من قبل أحد مندوبينا خلال 24 ساعة
يصل إليك طلبك في مده عمل تتراوح بين يوم إلى 4 أيام
إستلم طلبك في العنوان الذي أدخلته أو أقرب نقطة لعنوانك
51
People watching this product now!
Category: Laptop New
Description
| Brand | Lenovo |
|---|---|
| Processor | Amd Ryzen 5 |
| Processor generation | 5600H |
| Processor operating speed | up to 4.2 GHz |
| Cache Memory | 16 MB |
| Ram | 8 GB |
| RAM type | DDR4 |
| RAM operating speed | 3200 MHz |
| Maximum RAM | 32 GB |
| Hard disk capacity | 512 GB |
| Hard disk type | SSD |
| Graphics card | 4GB Nvidia GeForce RTX 3050 Ti |
| screen resolution | 15.6″ FHD (1920×1080) IPS 250nits Anti-glare, 45% NTSC, 120Hz |
Reviews (0)
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Laptop Lenovo Legion 5 – Processor: Amd Ryzen 5-5600H , Ram: 8GB , Storage: 512GB SSD, Graphics Card: 4GB Nvidia GeForce RTX 3050 Ti , Display:15.6-Inch IPS 120Hz” Cancel reply
Shipping & Delivery
Related products
Dell G15 5530 Gaming Laptop – Intel Core i5-13450HX – 16GB RAM – 512GB SSD – RTX 3050 6GB – 15.6″ FHD 120Hz
Rated 0 out of 5
In stock
47,200 EGPHP Victus 16-r1049 Gaming Laptop – Core i7-14700HX – RTX 4060 8GB – 16GB DDR5 – 1TB SSD – 144Hz Full HD – Blue
Rated 0 out of 5
In stock
71,500 EGP







Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.